Znakowanie

W zależności od rodzaju materiału oraz nakładu stosujemy różne metody znakowania. Do każdego wybranego produktu dobierzemy opcjonalne metody znakowania uwzględniając możliwości techniczne, estetykę oraz budżet.

> PLASTIK
> GUMA
> DREWNO
> KOREK
> METAL
> TKANINY
> CERAMIKA

linie papilarne

SITODRUK: stosowany przy znakowaniu przedmiotów o kształtach regularnych, okrągłych. Każdy kolor jest nakładany oddzielnie, oznacza to przygotowanie odrębnych matryc (sit) dla poszczególnych kolorów. Stosuje się różne rodzaje farby w zależności od wymogów materiału.

TAMPODRUK: stosowany przy znakowaniu niewielkich przedmiotów o nieregularnych kształtach. Farba nakładana jest na podłoże poprzez tampon silikonowy (stempel). Przy tej technice ograniczona jest powierzchnia nadruku do kilkudziesięciu centymetrów kwadratowych.

FLOCK: nadruk ma strukturę wypukłą i przypomina w dotyku meszek. Technika ta nie wymaga przygotowania poligraficznego, nadaje się jednak do znakowania niewielkich nakładów w podstawowych kolorach.

TERMOTRANSFER (TERMODRUK): technika, która pozwala pod wpływem wysokiej temperatury i nacisku przenieść nadruk na różne podłoża. Przeniesienie warstwy farby, naniesionej na specjalny papier transferowy, poprzez wprasowanie w temp. ok. 130 stopni C na tkaninę.

GRAWEROWANIE: wypalanie obrazów na powierzchniach płaskich (metalowych, drewnianych, skórzanych) za pomocą lasera sterowanego komputerowo. Technika kosztowna ale bardzo trwała. Brak możliwości grawerowania w kolorze.

TŁOCZENIE: tłoczenie w skórze danego projektu za pomocą stempla. Bardzo eleganckie, jednakże nie może mieć zbyt dużej powierzchni.

PIASKOWANIE: wycinanie projektów za pomocą strumienia sprężonego powietrza z drobinami piasku. Brak kolorów.

KALKA CERAMICZNA: pełnokolorowy nadruk, który wypalany jest w piecach, zapewniających mu trwałość.

HAFT: wykonywany na tkaninach, bardzo trwały i estetyczny. Cena haftu zależy od ilości przeszyć i wielkości haftu, również samych nici.